Nitro snowboard připravil nejdelší rail 85 metrů, sjedete ho?

Jenom malí snowboardeři si kladou malé cíle. Týmoví rajdři Nitro Snowboard se pokoušeli sjet rail delší než 78 metrů. Je tohle vůbec možný?

Když dojde na světové rekordy ve snowboardingu, jejich docela dost. Ale překonat jakýkoliv z nich je skoro nemožné. Povede se týmu Nitro Snowboard trumfnout dosavadní maximum? To se ukáže na 85 metrů dlouhém railu, který je snad nekonečný.

Calum Paton drží rekord v nejdelším railu na světě – 78 metrů. Borci z Nitro Snowboard si postavili o 7 metrů delší a zkusí Patona pokořit.

Rekordy jsou od toho, aby se lámaly
Současné rekordy zahrnují maximální rychlost (Edmond Plawczyk, 203 km/h), nejvyšší skok (Terje Haakonsen, 9,8 metrů), nejdelší jump (Mads Jonsson, 57 metrů) a nejdelší rail (Calum Paton, 78 metrů).

Nicméně má každý rekord určitá pravidla. Nejdelší rail musí být kulatý, ne rovný, a rajdr na něj musí naskočit, ne vyjet. Tohle se může zdát jako maličkosti, ale jestli jste někdy jibovali, tak víte, o čem je řeč. Stále se hodně mluví o tom, jestli byl 78 metrový pokus Calum Patona regulérní, protože se spekuluje, jestli neporušil některé z těchto pravidel. Nehledě na to, 78 metrů je pořád neskutečných. Jak se s tim popasují borci z Nitro Snowboard?

Nahoru, dolu. Nahoru, dolu…
Vhozený ručník zvedl týmový manažer Nitro Knut Eliason. Ukázal na snowboarders Sam Taxwood, Ziga Rakovec, Basti Rittig, Marc Swoboda a Seppi Scholler, kteří se na vyleštěném railu pokoušeli 3 dny o nemožné.

Postavili si 85 metrů dlouhý rail, který už jenom z dálky působí majestátně a nezlomně. Naleštit a jede se.

Zábava se pomalu mění v rutinu. Nechat se vytáhnout nahoru, rozjet se, naskočit na rail, balancovat, pokusit se na něm vydržet co nejdéle. A zase: Nahoru, rail, nepodařený pokus, bum dolu…

Umíte si představit, že takhle strávíte celý den, zatracenej rail sjedete 100 krát a furt nic? Nebyl by to světový rekord, kdyby to šlo tak hladce. Jestli jste našponovaní, jak to všechno dopadlo, zkoukněte 3 denní snažení týmu Nitro Snowboard. Chlapi se zlepšují, zlepšují a nakonec…

 

TIP NA ČTENÍ  Dokument legendy snowboardingu „Terje Haakonsen: Where is your god now“
Dej to tam...Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

About The Author

Podobné příspěvky

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Streethome is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache