Patagonia dává sbohem špinavému „džínovému“ byznysu, vyrábí ekologicky

Skrze inovativní technologii Fair Trade Certified™ se Patagonia postavila na odpor proti plýtvání a pustošení. Džíny šije ze 100% organické + bezpesticidové bavlny.

Patagonia dává světu novou džínovou sérku. V téhle kolekci je ale mnohem víc, možná převrat v pohledu na šití oblečení. Brand se vydal čistou cestou, jak produkovat džínové věci. Minimalizoval škody na životním prostředí během výroby.

O 84% méně vody, 30% ušetřené energie, 25% míň CO2  – Patagonia

Když teď máte na sobě navlečený nějaký rifle, tak si ani neuvědomojute, co všechno na ně muselo padnout. Patagonia se rozhodla pro svoují cestu.

Džíny jsou zatraceně špinavej byznys
Na produkci rifloviny se používají nebezpečné chemikálie k urychlení růst bavlny. K tomu jsou potřeba miliony hektolitrů pitné vody, která pak chybí jinde. Navíc na výrobě džínsů dřou dělníci, jež nejsou férově odměňováni.

Patagonia změnila proces barvení a výroby. Používá barvidla, která snadno rifle obarví, čímž minimalizuje enviromentální destrukci barvení pomocí indiga. V nové proceduře padne na získání typického riflového vzevření o 84% méně vody.

Všechny riflové kalhoty, košile i bundy Patagonia vznikají pouze z organiké bavlny, která vyrostla bez chemických či syntetických hnojiv, jedů, pesticidů nebo herbicidů. Z celého procesu vzejde barevně bohatá, trvalá a ekologická džínovina.

Obyčejné džíny? Ne, tohle je ekologická Patagonia

„Tradiční výroba džínsů je hodně špinavý byznys. To nás vedlo ke změně výroby,“ řekla Helena Barbour, obchodní ředitelka Patagonia. „Chtěli jsme najít alternativní řešení pro používání barviva indigo,které neskutečně zatěžuje životní prosředí. Zabralo to několik let výzkumu, inovací, pokusů a omylů, ale tento výsledek je nová cesta pro džínový průmysl. Doufáme, že nás budou další výrobci následovat.“

Dalším krokem brandu Patagonia je zlepšit pracovní i životní podmínky dělníků v tomto průmyslu. Fair Trade Certified™ nabízí zaměstnancům rovný přístup, spravedlivé odměňování a pracovní prostředí, ve kterém lze důstajně vykonávat práci. Chce se také pokusit zbavit nešvaru práce dětí.

Velké módní firmy, sledujte a učte se! Patagonia ukazuje cestu.

Dej to tam...Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone
TIP NA ČTENÍ  Nikita mění tvář, podzimní kolekce 2015 to odstratuje

About The Author

Podobné příspěvky

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Streethome is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache